חיפוש
  • Eran Tobol

Entertainment Marketing


תוכן בתוך תוכן - שיווק בשואו ביזניס

העתיד כבר כאן, אנשים לא אוהבים פרסומות, הם אוהבים תוכן ומקבלים פרסומות כחלק מהתוכן.

גם כאן נטפליקס הקדימה את הוליווד והיום כל כך התרגלנו לכך שברור מאיליו לראות את הדמויות האהובות עלינו והסיפורים שלהן יחד עם המותגים הגדולים בעולם. זה התחיל בספורט, משלטי המגרש ועד למדי השחקנים והנעליים, היום זאת אמנות כשלעצמה. לסצנה אגב, אפשר לתפור תוכן שאינו אימג', שיחה על ספר, מפגש עם קונדיטור באמצע הפרק, הכירות עם עם ראש ושכנוע משקיעים.

בארץ המטלה נופלת על משרד הפרסום, ויש סוכנויות שמתמחות בכך, הנוהל דומה ללוביסטים שיושבים בכנסת ומשכנעים את הזכיינים (ערוצי הטלוויזיה) להכניס את הלקוחות שלהם לתוכן שאמור להיות מופק בחודשים הבאים. הרגולציה בארץ קובעת שמותר לקדם תוכן אבל עד לגבול של 25% מהתקציב הכולל של ההפקה. בעולם זה משתנה והאפור אפור מאוד.

אסטרטגיה כזו מתאימה בד"כ לחברות גדולות אבל אפשר לראות חדירה של מותגים קטנים יותר בערוצי תוכן חלופיים, כמו יוטיוב למשל.

שיווק כחלק מהתוכן שונה מתוכן ממומן בכך שהוא ברוב הפעמים לא משנה דבר בדרמה ואינו פוגע בעלילה, לא מנסה "למכור כלום". כמו שהטניסאי הטוב בעולם לובש נייקי כך הדמות של פרנסיס (בית הקלפים) עסוקה באייפד באייפון ובמק בוק.

המודל הכלכלי קרוב למושלם, המפרסמים מקבלים חשיפה מדהימה ונקייה, יוצרי התוכן מקבלים כסף עבור ההפקה. גוזרי הקופון הם חברות ההפקה שמטפחות את הקשרים בעבור בעלי העניין.

בפעם הבאה שאתם רואים סדרה (בוא נגיד פאודה) תחשבו עמוק על הדיאלוג ותחשבו על הטלפון שתקבל מחר בבוקר ממשרד החוץ; "שלום רצינו להתעניין בנוגע לשיווק של תל אביב יפו כעיר מעורבת בסדרה. איך אתם מתמחרים את זה? לפי דקה? לפי האימפקט? לפי מספר הצופים הפוטנציאלים בסדרה? או לפי כמה אנחנו מוכנים לשלם?"

קדימה לאמץ מוחות, הלקוחות שלכם מתים להיות המסטיק בפיו של ג'ימס בונד, חבל שהוא עשה עסקה עם... עם מי לא?!

תוכן תוכן, אבל מאיפה?

ערוץ לאנשים שאוהבים תוכן באמת, לא רק מתפרנסים מזה. Telegram


10 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול