top of page
חיפוש
  • תמונת הסופר/תערן טובול

המכוער הכי היפה


שונות היא ערך עליון בכל הנוגע לתוכן, כדי לשמור על הקוראים או הצופים שלנו קרוב אנחנו צריכים כל הזמן לחדש. בפוסט הקודם הצעתי לצאת ולחפש השראה מחוץ לבית, בים, בשוק, במסעדה או סתם בשכונה ליד. הפעם אני דורש מכם לחבק את הכיעור.

כיוצרי תוכן מוטלת עלינו האחריות לעניין את הקוראים או הצופים (וידאו) כל פעם מחדש וזה לא דבר פשוט, כדי שנוכל לחדש אנחנו צריכים לאתר "לידים" לתוכן. יש טריקים שעובדים כמעט תמיד, פניה אל המימד הויזואלי, פניה אל הרגש או הינה זה בא... שבירה של המימדים הללו - בכוונה. רגע רגע, אני אסביר את עצמי. המימד הויזואלי יכול להיות ה4K של הוידאו, הצילום המרשים, העריכה המהודקת התמונה של הדוגמנית, המוצר הנוצץ, החיוך הבוהק. הפניה אל הרגש היא הזקן העצוב, התינוק שנולד, הילדים שמתאהבים, החייל שנלחם. אם לא נצלם דוגמנית, נשתמש במצלמת סמרטפון, ולא נמצא משהו מרגש עד דמעות אני מציע להעצים את ה"חוסר" כדי ליצור אפקט מושך.

עובדה: יופי מוכר יותר! בכמה? תלוי את מי שואלים ובאיזה תחום אבל כלל האצבע אומר שאנחנו נמשכים ליופי יותר משהיינו רוצים להמשך אליו או מודעים לכך וזה עניין ביולוגי. ההבדל משמעותי בעיקר כשמדובר באנשי מכירות. עשו מחקר ובו דרגו אנשי מכירות לפי מידת האטרקטיביות שלהם והשוו את נתוני המכירה, גברים מוכרים טוב יותר לגברים, נשים מוכרות טוב יותר לנשים, ואנשי מכירות אטרקטיבים יותר מכרו ב1.9% אחוזים יותר, השאירו רושם טוב יותר ואורך הקשר עם הלקוח היה ארוך יותר. אז מה אני מבלבל לכם את המח? או! האינטרנט שינה את הכללים.

כשלא מדובר באנשי מכירות הסיכוי שיבחינו בכם גובר כשהשונות שלכם משמעותית יותר. השונה מעניין, מחדש ומקורי יותר ומשוחרר מהגדרות האסתטיקה. אפשר לראות את זה בכותרות כמו "עשרה דברים שביונסה מסתירה מהמנתח הבא שלה", אולי צילומי ערום של קרדשיאן סתם לשם הויראליזציה? או פה בארצנו הנהדרת, בשבוע שעבר "אירן זה כאן?" הפך את האינטרנט לכמה ימים. עזבו את הקריאטיב! ברור שיש בעיה עמוקה עם הקמפיין אבל כולנו יודעים שזה מכוון, אוקי, כולנו צריכים לדעת שזו הייתה המטרה.

השונות היא ערך בעולם בו השיווק ממוקד לקוחות, והתוכן חייב להיות חתום באמירה חדשה עד כמה שניתן. חדש אומר פרובוקטיבי, שונה משמעותו חוסר הסכמה, משיכה לתוכן יכולה להיות להתחיל כדחיה, בר רפאלי בחיג'אב זה משהו שלא נעים להרבה אנשים לראות, משהו שלא הורגלנו אליו, סטירת לחי.

השונות היא "ערך" ונדרש זמן כדי לתרגל את תהליך המשיכה-דחיה שהיא מייצרת. תרגיל ראשון, ראיתם משהו שלא אהבתם? תנו לזה עוד רגע או שניים, עדיין לא אהבתם? תנו לזה דקה. לא אהבתם? חכו עוד כמה דקות? עדיין לא הבנתם מה מעניין בזה? שבו ותחשבו למה אתם בכל זאת משקיעים בסיפור הזה זמן. האם הוא סתמי עד כדי כך? האם הוא נטול דרמה? אני בטוח שלא. כנראה שמדובר במוצר, סיפור, וידאו או אירוע שלא קשור לעושר התרבותי שאתם מביאים איתכם לתפקיד (תוכניסטים או לא;). ברגע שתפתחו לכל מה שבהגדרה "לא מעניין" אתכם תגלו שזה מעניין הרבה אנשים אחרי, תגלו שיש שם עולם שלם ומפותח. כל יצירה שמושכת אחרים להתעסק בה בין אם היא דוחה או אטרקטיבית היא למעשה שונה. אז למה לא דוחה? למה לא מכוערת? למה לא בשפה קלוקלת? למה לא על נושא פרובוקטיבי? למה "למה לא" ?

אה מה מה (ככה כותבים אממה?), יש דרך לעשות את השונה יותר מוכר, כמעט להנות משני העולמות. אני קורא לזה תרגיל מראה. מה שהייתם רוצים לכתוב או להסריט בגישה הפוזיטיבית (יפה, מהודק מוצלח…) תכתבו ותצלמו בנגטיב. בואו נכתוב פוסט על נדל"ן (בעעע) נפתח בכותרת "איחס, בחיים לא אגור פה, רגע… כמה? תן לי לחשוב על זה" ובהמשך נתאר כמה שכונות רעות במיוחד שהפכו לפנינות נדל"ן, או אולי נכתוב על פינוי בינוי ואפשר להרחיק ולכתוב על ההשקעה האטרקטיבית הבאה "תשואה מתחת לבלטות, בטוח לא איפה שחשבת, חפשו את הקירות המתקלפים".

דוגמה שניה, וידאו קצר על הגרביים הכי צבעוניות באינסטגרם - במקום לצלם את הגרביים תצלמו אנשים צבעוניים \ פאשניסטים \ היפסטריסטים עם גרביים רגילות. סיימו בכותרת "או שתקנו גרביים". מקווה שהעברתי את המסר. לכו יצרו תוכן משובח ושונה, תייגו אותו שלחו לי אני תמיד אוהב להתחדש.

אחרון אחרון חביב...

קישורים:

מנוע ליצור כותרות אוטומטיות - שחקו עם זה לפחות עשר דקות לפני שתתיאשו - זהירות ממכר!

https://www.portent.com/tools/title-maker

מלא מלא תוכן אש!

https://waitbutwhy.com/

אותו דבר אבל שונה…

http://theoatmeal.com/

מצחיק שונה

https://www.theonion.com/

הכי מקוריים וברמה גבוהה

http://mentalfloss.com/


5 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול
bottom of page