חיפוש
  • ערן טובול

VEVO ביצת הזהב של


וואוו, הרבה זמן לא יצאה המילה הזאת מהפה שלי. אני צופה ביוטיוב ומגיע לסדרה של וידאו'ס שלגמרי מבהירה לי איך אסטרטגיה טובה הופכת תוכן וידאו לרלוונטי. VEVO הוא הערוץ הרשמי של אמנים רבים ומוכרים, לא הרבה יודעים אבל החברה (ערוץ) שייכת למספר חברות תקליטים מוכרות :

!MGM, SONY MUSIC, UNIVERSAL, WERNER AND GOOGLE

תחשבו על זה רגע, כל שבוע - אפילו כל יום - יוצא קליפ חדש מאת מיטב האמנים (ריהנה, ג'סטין ביבר ושות') ועדיין הערוץ משיק יוזמה שמטרתה תוכן וידאו. למה? כי הערוץ עצמו הוא עסק לכל דבר, כמו שMTV יזמו פרויקטים והפכו אט אט לערוץ תוכן עם סדרות ופרסומות ו… לא רק מוסיקה, בחרו VEVO לפרגן לאמני צעירים מתחילים עם "רק" כמה אלפי צפיות :) כדי לחשוף אותם בצורה חדשה. הדרך די פשוטה.

הנה לכם דוגמא לפלטפורמה שתספק הרבה תוכן בעלות מינימלית. הקימו אולפן לבן וביקשו מהאמנים לשיר את השיר הכי מוכר שלהם בגרסה חיה ישירות אל המצלמה, ה"קליפ" נערוך בלייב ממצלמה אחת. קונספט מאוד מוצלח לדעתי. אם אנשי התוכן של פעם היו צריכים להפיק הרבה תוכן, היום הם צריכים ליצר פלטפורמה, או ליזום פרויקטים שיאפרו לרבה אחרים ליצוק את התוכן של עצמם, נשמע לכם מוכר? נכון, ככה פייסבוק התחילה. זאת "ביצת הזהב", במקום עוד ביצה לבנה רגילה וטעימה מצפים אותה בזהב -בשביל הארט - לוקח את אותו הזמן להטיל אותה.

בגלל המעבר לשיווק באמצעות תוכן והמיקוד הנדרש קורה שקבוצות של עשרות או אפילו מאות אנשים זקוקים לתוכן כל כך ספציפי שרק הם בעצמם יכולים ליצור אותו. הקווים המשיקים בין תחומי הענין שלהם מחברים אותם לקבוצה ומנהל הקבוצה "מפרגן" לקהילה ובאותו מנוף מספק להם תוכן. מנהל התוכן נדרש לפצח משהו הרבה יותר מורכב משאלונים, אם הוא עושה עבודתו נאמנה הוא יצליח לגרום לקהילה ליצור יחד.

איך מתחילים? יש המון דוגמאות טובות, מחפשים תוכן שיכול לעניין את המשתמשים, ואם אפשר… וידאו.

מתחת תמצאו חיבורים לערוצים שעושים יופי של תוכן כך שהוא נצרך על ידי המשתמשים באופן אורגני ומיוצר על ידם. חיבור בין UGC לקריאטיב.

אז את הפרויקט המעולה DSCVR של VEVO כבר הצגתי, מוסיקה חדשה וקונספט אפקטיבי.

גו פרו GO-RO שיחקו אותה והציעו למשתמשים לחלוק בניהם 1,000,000 דולר עבור הסרטונים הכי טובים שיצולמו. יצא דיי מדהים.

שאלות וכאלה כבר ראינו אבל מה שווג VOGUE עשו גורם לכולם להישאר, 73 שאלות די מגניבות שהפכו לטרנד ומקור השראה להרבה אחרים.

בלינק לטלגרם אפשר למצוא עוד הרבה ממה שקראתם ויותר:

"תוכן תוכן אבל מאיפה?"

לאנשים שאוהבים תוכן באמת, לא רק מתפרנסים מזה.


9 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול